Dział prawny
Anna-Maria Sobczak

Aplikant radcowski w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracę magisterską poświęciła tematyce prawa autorskiego.

Od początku swojej przygody z prawem nastawiona na szeroko rozumianą własności intelektualną. Zwolenniczka maksymy, że człowiek uczy się całe życie, inwestowania w siebie oraz ciągłego samorozwoju, tak więc poza ukończeniem studiów na UAM w Poznaniu jest również od 2017 r. absolwentką  Szkoły Prawa Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza w Warszawie. W 2020 r. ukończyła pierwszą edycję Szkoły Prawa Nowych Technologii IT&TMT w Warszawie. Od 2021 roku uczestnik CS50 for Lawyers na Harvard University w Cambridge.

Wychodzi z założenia, że czasu wolnego zawsze za dużo, więc poza pracą w Kancelarii i odbywaniem aplikacji radcowskiej wykłada na Collegium Da Vinci w Poznaniu. Prowadzi zajęcia jako wykładowca takich przedmiotów jak: Prawo Mediów, Prawo Autorskie w Produkcji Filmowej, Prawo Handlowe, a Nowe Media, a także Prawo Reklamy.

Dzięki dotychczasowym doświadczeniom, jak również szerokich znajomościach w branży kreatywnej, mimo młodego wieku, posiada sporo praktycznej wiedzy, co wyjątkowo cenią sobie jej Klienci.

- Zobacz nasz zespół

Prywatnie:

W wolnym czasie prowadzi profil #prawnik_mody na Instagramie, jest autorką niezliczonej ilości artykułów, niejednokrotnie pojawia się na scenie jako prelegent w wydarzeniach związanych z prawem, ale też z eCommerce.

Prywatnie miłośniczka jogi, kultury winiarskiej, podróży, szczególnie w połączeniu z nabywaniem nowych doświadczeń kulinarny oraz sztuki, w tym szczególnie mody

W Kancelarii RPMS jako specjalistka w tej dziedzinie zajmuje się prawem własności intelektualnej i stanęła na czele działu IP&IT&TMT. W obszarze jej zainteresowań znajduje się również prawo nowych technologiiochrona dóbr osobistych oraz zwalczanie nieuczciwej konkurencji

.

Ostatni rok w liczbach
236

wszczętych postępowan sądowych

1963000 zł

wartość przekazanych spraw windykacyjnych

324

zakończonych spraw windykacyjnych

RPMS Law Office
Staniszewski & Partners

St. Polska 114
Poznań 60-401